בעבר הרחוק הגישה אל שיטה של טיפול בדמיון מודרך הייתה חשדנית וספקנית. זו הייתה שיטה שהייתה משויכת לקטגוריה של שיטות טיפול שנעשו בסודי סודות ובחדרי חדרים. אבל היום מדובר בשיטה מוכרת ורווחת, וגם הרפואה הקונבנציונאלית רואה בה ערך רב. הזמן עשה את שלו, והציבור קיבל בחיבוק ידיים את השיטה של טיפול בדמיון מודרך והפך אותה לבת בית, ויש גם אנשים שמשלבים מדיטציה ודמיון מודרך.

מה מסתתר מאחורי טיפול בדמיון מודרך?

לאורך השנים מתברר יותר ויותר שיש קשר הדוק בין המצב הנפשי ובין המצב הגופני שלנו. אפשר לומר שאמירה שכזאת מתקבלת כיום בקונצנזוס מלא. כולנו כבר יודעים, שכשהנפש נמצאת במתח ובסטרס גבוה תהיינה לכך גם השפעות גופניות בדמות של חולי ושל כאב.

הדבר הנוסף שהתברר הוא שבעזרת טיפול בדמיון מודרך הצליחו אנשים לצאת ממעגל הכאב הזה של סטרס – חולי – סטרס וחוזר חלילה. כאשר התברר שהשיטות שמתבססות על שימוש בדמיון מודרך יכולות להשפיע על המצב הנפשי שלנו. ואיך זה קורה? למשל בעזרת טיפול של מדיטציה ודמיון מודרך מצליחים אנשים לשנות קיבעונות של מחשבות שליליות שאינן מודעות, ולהכניס במקומן מחשבות חיוביות וחדשות.

מדיטציה ודמיון מודרך

פסיכולוגים משתמשים בשיטות אלה, וגם רופאים ומטפלים, וכולם מתבססים על דיווחים חיוביים ממטופלים, שמסרו על שינוי באורח החשיבה שהשפיע על תהליך הריפוי.

המיזוג בין מדיטציה ודמיון מודרך הוא בעצם שיטה המשלבת שני אלמנטים חשובים. המדיטציה מכניסה את הגוף ואת הנפש למצב של רגיעה ושל שלווה, וכשהבסיס שלנו שלוו ורגוע, מתאפשרת כניסה של מחשבות חדשות לחיינו. איך נכנסות מחשבות כאלה? בעזרת שיטה של טיפול בדמיון מודרך.

דמיון מודרך הוא תהליך שבו משתנה הלך הרוח המחשבתי שלנו. אנחנו מחליפים ישן בחדש, מקולקל בתקין וכדומה, בצורה כזו כשהמחשבות מוטמעות והופכות בעזרת תרגול קבוע וחוזר על עצמו להיות חלק מאיתנו, נפתחת הדלת לכניסה של דברים חדשים לחיינו.

מדיטציה ודמיון מודרך היא דרך חיים אצלנו, ומה אצלך? הכניסו לחייכם אור חדש בעזרת טיפול בדמיון מודרך. משאלת לב אוריאל: 054-3625161, מקום שנותן לכם מרחב להכניס אור לחייכם.

צרו קשר

כל הזכויות שמורות